Köszöntöm a honlapomon!

Borkai Zsolt vagyok, Győr Megyei Jogú Város polgármestere.
Köszönöm, hogy ellátogatott weboldalamra és megtisztel figyelmével! A honlapon betekintést nyerhet munkámba, céljaimba, mindennapjaimba.

Jó böngészést kívánok!

A MOB Közgyűlése elfogadta a riói Magyar Csapat összetételét

A Müpában tartott közgyűlésen Majtényi Kálmán, a Magyar Posta Zrt. vezérigazgató-helyettese bemutatta a Rio 2016 emlékbélyegeket. „Sok százezer magyar család, egy egész ország fog szurkolni a riói olimpikonoknak. Ezek az élet nagy pillanatai, amik összehozzák az embereket a határon innen és azon túl is.” Hozzátette: az 1952-es helsinki olimpián bocsátott ki először emlékbélyeget a Magyar Posta. Idén egy kajakos és egy úszó látható rajtuk, 200 ezer példányban készült.

 

Majtényi Kálmán Borkai Zsolttal, a Magyar Olimpiai Bizottság elnökvel aláírta az első napi borítékokat. Keretezett ajándék borítékot adtak át Borkai Zsolt mellett Szabó Bence MOB-főtitkárnak, valamint Fábián Lászlónak, a MOB sportigazgatójának, aki a riói Magyar Csapat vezetője.

 

A hagyományoknak megfelelően a legutóbbi közgyűlés óta elhunyt olimpiai mozgalmi tagról emlékeztek meg: az olimpiai bajnok Tarics Sándorról.

 

Borkai Zsolt levezető elnök irányításával a közgyűlés jóváhagyta a XXXI. Nyári Olimpiai Játékokon résztvevő magyar küldöttség összetételét, valamint azt, hogy Magyarország nemzeti lobogóját Szilágyi Áron olimpiai bajnok vívó vigye Rióban. „Az elmúlt időszakban mind a sportolók, mind az edzők számára biztosított volt a lehetőség a kvalifikáció megszerzésére, szeretnék köszönetet mondani mindenkinek, aki hozzájárult a sikerekhez. Továbbá a Magyar Olimpiai Bizottság dolgozóinak és a hazai sportági szövetség képviselőinek is.”

 

Elfogadták továbbá a teljes olimpiai delegáció ki- és hazautazási tervét, a forma-, felvonuló- és sportruházattal való ellátást.

 

A riói olimpiára nevezhető magyar sportolók: 161/159+1 fő:

 

Asztalitenisz (3): Lovas Petra, Póta Georgina, Pattantyús Ádám.

Atlétika (21 versenyző teljesített olimpiai szintet/19 versenyző nevezhető): Baji Balázs (110m gát – 13.44), Helebrand Máté (20 km gyaloglás – 1:22.38), Kővágó Zoltán (diszkoszvetés – 67.36), Pars Krisztián (kalapácsvetés – 79.23), Srp Miklós (50 km gyaloglás – 4:01.44), Papp Krisztina (maraton – 2:36.59), Madarász Viktória (20 km gyaloglás – 1:30.47), Krizsán Xénia (hétpróba – 6322), Szabó Barbara (magasugrás – 1.94), Márton Anita (súlylökés – 18.94 méter), Zsivoczky-Farkas Györgyi (hétpróba – 6389), Simona Staicu (maraton – 2:41.28), Csere Gáspár (maraton – 2:16.30), Szabó Tünde (maraton – 2:41.09), Józsa Gábor (maraton – 2:16.53), Rácz Sándor (50 km gyaloglás – 4:05.03), Gyurkó Fanni (maraton – 2:43.17), Venyercsán Bence (50 km gyaloglás – 4:02.35), Kovács Barbara (20 km gyaloglás – 1:35.10), Erdélyi Zsófia (maraton – 2:35.34), Récsei Rita (20 km gyaloglás – 1:35.33).

Birkózás (8): Lőrincz Viktor (kötöttfogás, 85 kg), Lőrincz Tamás (kötöttfogás, 66 kg), Veréb István (szabadfogás, 86 kg), Kiss Balázs (kötöttfogás, 98 kg), Bácsi Péter (kötöttfogás, 75 kg), Sastin Marianna (női 63 kg), Németh Zsanett (női 75 kg), Ligeti Dániel (szabadfogás, 125 kg).

Evezés (3): Pétervári-Molnár Bendegúz (normálsúlyú egypárevezős), Juhász Adrián, Simon Béla (kormányosnélküli kettes)

Judo (8): Csernoviczki Éva (-48 kg), Karakas Hedvig (-57 kg), Joó Abigél (-78 kg), Ungvári Miklós (-75 kg), Csoknyai László (-81 kg), Tóth Krisztián (-90 kg), Cirjenics Miklós (-100 kg), Bor Barna (+100 kg).

Kajak-kenu (16 – 8 férfi és 5 női kajakos, 3 férfi kenus): K–1 200 m (Horváth Bence), K–2 200 m (Horváth Bence, Szomolányi Máté), K–4 1000 m (válogató dönt a Rióba utazó négyesről), K–1 1000 m (Dombvári Bence), K–2 1000 m (Dombvári Bence, Hufnágel Tibor), C–1 200 m (Hajdu Jonatán), C–1 1000 m (Vasbányai Henrik), C–2 1000 m (Vasbányai Henrik, Mike Róbert), NK–1 200 m (Douchev-Janics Natasa), NK–1 500 m (Kozák Danuta), NK–2 500 m (Szabó Gabriella, Kozák Danuta), NK–4 500 m (Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Fazekas-Zur Krisztina, Csipes Tamara).

Kerékpársport, mountain-bike (1). A kvótát a nemzet kapta, a szövetség döntése alapján Parti András utazik Rióba.

 

Műugrás (1): Kormos Villő (10 méteres toronyugrás)

Ökölvívás (2): Harcsa Zoltán (75 kg), Bacskai Balázs (69 kg).

Öttusa (4): Kovács Sarolta, Földházi Zsófia, Demeter Bence, Marosi Ádám.

Sportlövészet (8): Tobai-Sike Renáta (pisztoly), Sidi Péter (puska), Péni István (puska), Szabián Norbert (puska), Csonka Zsófia (pisztoly), Miskolczi Julianna (puska), Tátrai Miklós (pisztoly), Egri Viktória (pisztoly).

Súlyemelés (1): Nagy Péter (+100 kg).

Szörf (2): Gádorfalvi Áron és Cholnoky Sára (RS:X).

Tenisz (2): Babos Tímea, Jani Réka-Luca

Tollaslabda (1): Sárosi Laura

Torna (2): Hidvégi Vid, Kovács Zsófia.

Triatlon (4): ifj. Faldum Gábor, Kovács Zsófia, Tóth Tamás, Vanek Margit.

Úszás (35 versenyző teljesített „A” szintet/a nevezhető versenyzők száma a szövetség döntésétől függ):
Takács Krisztián (50 m gyors – 21.89), Kozma Dominik (100m gyors - 48.89, 200 m gyors – 1:47.43), Bernek Péter (200 m gyors – 1:47.43; 400 m gyors – 3:46.29, 1500 m gyors – 15:11.05; 400 m vegyes – 4:16.24), Gyurta Gergely (1500 m gyors – 14:59.92; 400 m vegyes – 4:14.79), Balog Gábor (100 m hát - 54.06; 200 m hát – 1:57.76), Gyurta Dániel (100 m mell – 1:00.42; 200 m mell – 2:08.58), Cseh László (100 m pillangó – 50.86; 200 m pillangó – 1:52.91; 200 m vegyes – 1:58.17), Pulai Bence (100m pillangó - 52.03), Kenderesi Tamás (200 m pillangó – 1:54.79), Verrasztó Dávid (200 m vegyes – 1:59.59; 400 m vegyes – 4:09.90), Kis Gergő (400 m gyors – 3:49.43), Telegdy Ádám (200 m hát – 1:57.55), Földházi Dávid (200 m hát – 1:58.09), Rasovszky Kristóf (1500 m gyors – 15:12.89), Bohus Richárd (100 m gyors – 48.92), Horváth Dávid (200 m mell) 

Molnár Flóra (50m gyors - 24.95), Hosszú Katinka (200 m gyors – 1:55.41; 400 m gyors – 4:05.75; 800 m gyors – 8:31.43; 100 m hát – 58.78; 200 m hát – 2:06.18; 200 m pillangó – 2:07.11; 200 m vegyes – 2:06.12; 400 m vegyes – 4:29.89), Kapás Boglárka (200m gyors - 1:57.61, 400 m gyors – 4:03.47; 800 m gyors – 8:21.40; 200 m pillangó – 2:08.99; 400 m vegyes - 4:40.25), Szilágyi Liliána (100 m pillangó – 57.54; 200 m pillangó – 2:07.05), Jakabos Zsuzsanna (200 m gyors - 1:58.11, 200 m pillangó – 2:07.11; 200 m vegyes – 2:10.82; 400 m vegyes – 4:37.38), Verrasztó Evelyn (200 m gyors: 1:58.16, 200 m vegyes – 2:12.32; 400 m vegyes – 4:41.77), Sebestyén Dalma (200 m mell – 2:26.47, 200 m vegyes – 2:14.11), György Réka (200 m hát - 2:09.64), Késely Ajna (200 m gyors - 1:58.06, 400 m gyors – 4:07.90), Sztankovics Anna (200m mell - 2:26.60)

férfi 4x100m, 4x200m gyorsváltó (8 úszó) 

A férfi 4x100m vegyesváltót és a női 4x200m gyorsváltót  az egyéni számokban résztvevők alkotják. 

Biczó Bence (200 m pillangó – 1:55.80), Grátz Benjámin (400 m vegyes – 4:15.16), Burián Kata (200 m hát – 2:10.17), Zámbó Balázs (200 m hát – 1:58.14) rendelkezik A-szinttel, de van náluk két jobb eredményt elért úszó az adott versenyszámban.

Nyíltvízi úszás (2): Risztov Éva, Papp Márk (10km)

Vitorlázás (3): Berecz Zsombor (Finndingi), Vadnai Benjámin (Laser Standard) és Érdi Mária (Laser Radial).

Vívás (9+1): férfi párbajtőr-válogatott (Boczkó Gábor, Imre Géza, Rédli András és Somfay Péter szerzte meg a kvótát, az olimpián egy fő tartalékként vesz részt), Knapek Edina és Mohamed Aida (tőr), Szász Emese (párbajtőr), Márton Anna (kard), Szilágyi Áron, Decsi Tamás (kard).

Vízilabda, női válogatott (13): Gangl Edina, Czigány Dóra, Antal Dóra, Kisteleki Hanna Anna, Szűcs Gabriella, Takács Orsolya, Illés Anna Krisztina, Keszthelyi Rita, Tóth Ildikó, Bujka Barbara, Csabai Dóra, Garda Krisztina, Kasó Orsolya szerezte meg a nemzeti válogatottnak szóló kvótát. (18-as keret készül az olimpiára)

Vízilabda, férfiválogatott (13): Nagy Viktor, Bisztritsányi Dávid, Szivós Márton, Hosnyánszky Norbert, Erdélyi Balázs, Hárai Balázs, Zalánki Gergő, Decker Ádám, Bedő Krisztián, Vámos Márton, Varga Dénes, Varga Dániel, Manhercz Krisztián szerezte meg a nemzeti válogatottnak szóló kvótát. (19 fős keret készül az olimpiára)

Fontos megjegyezni, hogy több sportágban – például kajak-kenuban, vízilabdában – nem névre szólnak a kvóták, hanem nemzetnek, csapatnak, vagy éppen hajóegységnek. Továbbá egy olimpiai szint teljesítése nem jelenti azt, hogy a sportoló automatikusan indul is az ötkarikás játékokon. Figyelembe kell venni azt is, hogy egy-egy adott versenyszámban – például úszás, atlétika – a szabályok értelmében hány magyar versenyző indulhat az olimpián, hiába érte el több sportolónk az adott versenyszámban az induláshoz szükséges eredményt...

 

A versenyzők ünnepélyes fogadalomtételéről itt olvashat összefoglalót!

 

(MOB)

  Nyomtatás Vissza
  Küldje tovább!